O nas

Moje zainteresowanie zdrowiem, medycyną, a przede wszystkim dietetyką zaczęło się już od najmłodszych lat życia. Zajęłam się czytaniem książek z wydawnictwa lekarskiego, uczestniczyłam w życiu bliskich mi osób, które były obciążone chorobami, a także walczyłam o własne zdrowie, gdyż jakie dziecko nie tolerowałam pewnych pokarmów. Moje dawne nawyki żywieniowe zostały zamienione na zdrowy tryb życia i odżywiania się na co dzień. Studiując dietetykę byłam świadoma, iż poradnictwo żywieniowe to walka z własnymi słabościami i nawykami.

W trakcie rocznej przerwy w studiach prowadziłam aktywnie doradztwo żywieniowe dla dzieci w Niemczech (głównie w Köln oraz mniejszych miejscowościach). Dalsza kontynuacja nauczania na państwowej uczelni medycznej na Pomorzu dała mi podstawy do pełnego wykonywania zawodu dietetyka medycznego. Swoją pierwszą pracę dyplomową poświęciłam tematowi leczenia dietetycznego chorób genetycznych u dzieci i dorosłych. Praca magisterska dotyczyła nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej dzieci ze szkół podstawowych. Wyniki z pracy były analizowane na podstawie przeprowadzonych niezbędnych badań jak i ankiety oraz szeregu spotkań z rodzicami i dziećmi. Już jako dietetyk medyczny nawiązałam aktywną współpracę z przychodnią fizjoterapeutyczną, ordynatorem oddziału kardiologicznego na Śląsku, endokrynologiem oraz diabetologiem

Pacjenci, z którymi pracowałam i nadal pracuję, to osoby dążące do uzyskania zmiany nawyków żywieniowych oraz poprawy stanu zdrowia. Bardzo często z mojego doradztwa żywieniowego korzystają zarówno dzieci, jak i osoby starsze, chore, a także dążące do obniżenia masy ciała. Do moich pacjentów należały również osoby:

  • osoby uprawiające aktywnie lub zawodowo sport będące w różnej kondycji fizycznej jaki i stanie zdrowia
  • pacjenci po lub przed operacją oraz po zabiegach bariatrycznych,
  • dzieci i młodzież z zaburzeniami odżywiania (np. anoreksją lub bulimią) oraz anemią.

Nie bądź sam na diecie.

Właśnie te słowa stały się mottem poradni Akademii Zdrowej Diety. Już nie samotnie kontynuowana dieta, ale wspólne, poważne, lecz nie pozbawione dozy humoru, podejście do terapii, może okazać się jednym z najlepszych sposobów leczenia chorób dietozależnych. Przekonają się Państwo, że wszelkie czynności związane z usługami oferowanym w Poradni skupiają się na pacjencie i jego potrzebach. Takie hasła jak wzajemne zaufanie, empatia i holistyczne podejście do terapii stały się naszą kluczową rolą w postępowaniu z pacjentem. Staramy się ufać sobie nawzajem poprzez relację pacjent – specjalista dietetyk patrzący na aspekt całościowy terapii, gdyż: „medycyna opierająca się na założeniu, że stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie wpływają na siebie i że należy leczyć cały organizm, a nie tylko jego chorą część.”

Diety opracowywane dla naszych klientów uwzględniają indywidualne preferencje smakowe, jak i zdrowe nawyki żywienia. Jako Akademia mamy zdrowe spojrzenie naukowe i praktyczne na dietę– bez nadmiernych wyrzeczeń nauczą się Państwo prawidłowych nawyków dla polepszenia stanu zdrowia psychicznego jak i fizycznego.